توریسم سلامت در مشهد

توریسم سلامت در مشهد

مشهد دومین شهر بزرگ ایران بعد از تهران و همچنین یکی از مقاصد برتر پزشکی در خاورمیانه و حتی فراتر از ان است.

مشهد به عنوان مامن حرم امام رضا(ع) به عنوان جاذبه ایی برای مسلمانان منطقه است و میلیون ها زائر را از کشور های همسایه؛ سالانه جذب می کند. با این حال زیارت تنها دلیل بازدید از مشهد نیست.

بیش از 20 هزار گردشگر پزشکی از مشهد به طور سالیانه بازدید می کنند، اگر چه بیشتر این گردشگران از کشور های همسایه نظیر کویت، بحرین، قطر، عراق ، افغانستان، پاکستان ، تاجیکستان و ترکمنستان هستند اما تعداد زیادی از گردشگران پزشکی از کشور های اسیایی و غربی به دنبال معالجه ایی با کیفیت و همچنین خدماتی که از لحاظ قیمت مناسب باشند، می گردند.

برای ان که دریابید که چرا مشهد را به عنوان یکی از مقاصد پزشکی در خارج کشورتان انتخاب کنید؛ ادامه مطلب را بخوانید.

چرا مشهد ؟

در حالی که مقاصد بسیاری در منطقه وجود دارد که به عنوان مقاصد گردشگری پزشکی در نظر گرفته می شوند، اما مشهد را به سادگی نمی توان نادیده گرفت. در اینجا دلایلی را که باید مشهد را به عنوان هدف پزشکی خود انتخاب کنید؛ در ذیل می آوریم:

تعدد بیمارستان های با کیفیت :

مشهد به عنوان کلان شهر، دارای 12 بیمارستان که به صورت رسمی دارای مجوز پذیرش بیمارستان بین المللی هستند، می باشد.

مکان خوبی برای بهبود :

همچنین مشهد مکان خوبی برای دوران نقاهت و بعد از درمان می باشد. مشهد دارای اِسپا های بسیاری است.

استراحتگاه های تفریحی، آب و هوای مطلوب و همچنین طب سنتی به همراه هتل های برتر؛ بهبودی سریع را به یک هدف آسان تبدیل می کند.

  به صرفه بودن هزینه ها :

همانند سایر مقاصد پزشکی ایران، مشهد نیز به دلیل پایین آمدن ارزش ریال در برابر سایر ارز ها؛ بسیار مقرون به صرفه است. در حال حاضر ایران از ارزان ترین کشور ها برای سفر است و بسیار مقرون به منظور سفر پزشکی در خارج از کشور است.

فارسی
>